Erasmus+

Léto, pro mnohé nejkrásnější roční období, nyní neodvratně blížící se ke svému konci, vyvolává v našich myslích vzpomínky na příjemné chvíle plné slunce, dobré pohody a relaxace. Ve spojení s učitelským povoláním to platí obzvlášť.

Pro mě a moji kolegyni Petru to byla také výzva využít možnosti, jež nabízí projekt Erasmus+ a vycestovat na zahraniční studijní pobyt. Během jarních měsíců loňského roku zpracovala Petra Rozsypalová náročnou projektovou žádost. Možná proto, že jsme se o štěstí pokoušely už podruhé, byly jsme tentokrát úspěšné. Škola tak mohla pro svoje zaměstnance využít částku 8 361 eur a vyslat nás na zkušenou do světa. 

Erasmus+ je program EU na podporu vzdělávání, odborné přípravy, mládeže a sportu v Evropě.

A tak se jazyková škola ISI Dublin stala místem, v níž jsme se po čtrnáct dní zdokonalovaly v intenzivním kurzu angličtiny. Dopolední nasazení v rámci výuky jsme pak kompenzovaly aktivním odpočinkem a mnohá odpoledne trávily procházkami po Dublinu, abychom si mohly prohlédnout vše, co toto město nabízí. Procházky kolem řeky Liffey doplněné typickou irskou hudbou znějící z klasických “pubů” vytváří neopakovatelnou atmosféru, která láká domorodce i turisty. A oprávněně.

Petra později ještě navštívila Maltu, kde absolvovala intenzivní týdenní kurz Spice Up Your Teaching Ideas Methodology in Practice Today věnující se didaktice angličtiny a moderním výukovým metodám.
Svůj pobyt zde shrnuje těmito slovy...”Profesionálně vedený kurz zkušenou lektorkou byl přínosný nejen v čerpání informací a metod, ale i možností sdílení zkušeností s kolegy učiteli z Finska, Polska, Litvy či Maďarska. Velmi pozitivní zážitek umocnilo i krásné maltské počasí”.

No a co závěrem? Určitě poděkování naší škole, že nám umožnila tento výjezd. Možná vzkaz všem kolegům učitelům: “Nenechte si příležitost k této mimořádné zkušenosti ujít, seberte odvahu, nastřádejte síly a jděte do toho. Nebudete litovat!”

 

 

×