Recitační soutěž - O botu kocoura Mikeše

O botu kocoura Mikeše

Ve čtvrtek 17. 2. 2022 se 10 nejlepších recitátorů z 1. stupně naší školy zúčastnilo soutěže O botu kocoura Mikeše v Lomnici. Porota složená z odborníků (vedoucí dramatického kroužku, učitel českého jazyka a herečka Kateřina Rakovčíková) neměla vůbec jednoduché rozhodování. I přesto získali naši žáci 4 medaile. V 0. kategorii (1. třídy) se na 1. místě umístila Koďousková Barbora s básní Lesní divadlo a na 3. místě Burda Dominik s přednesem Ulekané Nány. V 1. kategorii (2. a 3. ročník) získal 2. místo Jeneš Richard, který uchvátil porotu básní Blázinec od L. Pavláska. Ve 2. kategorii (4. a 5. ročník) obsadila 3. místo básnička Popelka od M. Kratochvíla, již přednesla Marie Anna Kurdiovská. Všem přednašečům gratulujeme!

Mgr. Jana Křížová

×